środa, 18 stycznia 2017

Jakie kolory do wnętrz będą hitem 2017?

Pewnie część z Was zastanawia się jakie kolory wnętrz będą na topie w 2017 roku. W minionym roku zdecydowanie prym wiodły dwie barwy - kojący błękit Serenity i ciepły, pastelowy róż Rose quartz. Jakie kolory tym razem proponuje nam Pantone Color Institute?


Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2017 prawdziwym hitem będzie zieleń, zarówno w wersji świeżej i wiosennej Greenery, jak i naturalna, lekko zgaszona zieleń Kale, która ma przywodzić na myśl górskie poranki. Według australijskiego Vogue ten drugi odcień zieleni będzie najbardziej charakterystycznym kolorem roku. Cała paleta ma w założeniu nawiązywać do natury. Ciepłe barwy jak delikatna żółć Primrose Yellow czy zgaszony pomarańcz Flame mają nawiązywać do promieni słońca. Orzeźwiający błękit Island Paradise,mocny granat Lapis Blue i nieco zgaszony niebieski Niagara symbolizują z wodę - bystre, górskie rzeki, wodospady, granatową głębię oceanu czy błękit morza na rajskiej wyspie. Wracając do kolorów ziemi, oprócz zieleni w zestawieniu najmodniejszych kolorów 2017 roku znajdziemy także delikatne beże i brązy jak Hazelnut i Pale Dogwood. Nie zabraknie również różu. Pink Yarrow w założeniu ma przywoływać skojarzenia z egzotycznymi kwiatami.

Podsumowując, najmodniejszymi kolorami 2017 będą naturalne barwy harmonizujące z otaczającą nas przyrodą - od leśnej zieleni, delikatnych beżów, przez słoneczną żółć, po niebieskie "wodne" odcienie i róż kojarzący się z płatkami kwiatów.

Który z proponowanych kolorów najbardziej Was przekonuje?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz