poniedziałek, 20 marca 2017

Moda na marmur

kominki marmurowe
Marmur, który jeszcze do niedawna wielu Polakom kojarzył się z kościołami, pałacami i wnętrzami bogatych instytucji, które dbają o swój prestiż i wizerunek, dziś śmiało wkracza na salony, lecz w zupełnie nowym wydaniu. Dawniej kojarzony był głównie ze stylem tradycyjnym, dziś jest ulubionym materiałem projektantów, którzy w swoich aranżacjach stawiają na nowoczesność i minimalizm. 

Kiedyś marmur zarezerwowany był wyłącznie dla elit. Na wyłożenie nim ścian lub podłóg mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Dziś jest inspiracją dla projektantów, którzy doceniają potencjał marmuru jako dodatku przełamującego monochromatyczność surowych, nowoczesnych wnętrz. Marmur na dobre wrócił do łask i staje się coraz bardziej modny. Obecnie łączy się go z materiałami takimi jak drewno, miedź, mosiądz. Odchodzi się również od wykańczania dużych powierzchni kamieniem, raczej stawiając na drobne akcenty i dodatki takie jak kominki marmurowe, rzeźby, lampy czy kuchenne akcesoria. Projektanci nie tylko cenią sobie marmur jako surowiec ale także odwołują się do jego piękna wykorzystując charakterystyczny dla tego kamienia wzór jako nadruk zdobiący poduszki, plakaty czy zasłony.

Marmur doskonale komponuje się z zarówno z charakterystycznymi dla stylu skandynawskiego odcieniami beżu i szarości, jak i delikatnymi, pastelowymi barwami. Prawdziwym hitem jest połączenie akcentów takich jak kominki marmurowe z pastelowo różowymi ścianami. Idealnie sprawdzą się również charakterystyczne dla stylu modern glamour metaliczne i połyskujące dodatki w kolorze złota, miedzi czy srebra. Marmur to materiał naturalny i ekologiczny, dzięki czemu będzie stanowił doskonałe uzupełnienie wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, które bazują na prostocie i naturalnych dodatkach.
kominki marmurowe
Jeśli do tej pory do marmurowych dodatków podchodziliście dość obojętnie, najwyższy czas by przyjrzeć im się bliżej i zastanowić nad tym jak sprytnie przemycić akcenty z kamienia naturalnego do własnego mieszkania. Wszystko wskazuje bowiem na to, że powrót marmuru nie jest tylko chwilowym trendem lecz modą, która na dobre zagości na salonach.

1 komentarz:

  1. Marmur jest przepięknym dodatkiem do wnętrz.
    http://momentdlamniee.blogspot.com/2017/03/pojecie-szczescia-osobiste-odczucia.html

    OdpowiedzUsuń